Blisko 50 osób wzięło udział w spotkaniu z dietetykiem Anną Gałgańską w ramach akcji „Krok za Krokiem 2012 – czyli zrzucanie brzucha dla dobra ducha”. Akcję zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu. Spotkanie z dietetykiem odbyło się w piątek 24 lutego br. w sali konferencyjnej Hali Widowiskowo – Sportowej przy al. Niepodległości 4.

Uczestników akcji, tych którzy chcieli się do niej włączyć oraz tych, którzy mieli ochotę poznać zasady zdrowego żywienia powitała Pani Wiesława Pawłowska – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przedstawiła także cel akcji, czyli promowanie aktywnego stylu życia wśród mieszkańców Inowrocławia i mobilizowanie ich do regularnej i świadomej aktywności ruchowej. Osoby biorące udział w spotkaniu poznały najważniejsze punkty regulaminu akcji, a także działanie krokomierzy służących do mierzenia przebytych kroków. Następnie uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zasadami prawidłowego żywienia, czyli tzw. piramidą żywieniową i poznać zależność między dietetyką a aktywnością fizyczną. Zagadnienia te w interesujący sposób omówiła Pani Anna Gałgańska – dietetyk z Poradni Żywieniowej. Jej wykład, w drugiej części, w naturalny sposób przemienił się w ożywioną dyskusję. Inowrocławianie dowiedzieli się m.in.: jakiego używać oleju, czy miód jest naprawdę zdrowy, ile razy w tygodniu jeść ryby, ile łyżeczek cukru możemy zjeść na dobę, co warto pić i w jakiej ilości.
Po spotkaniu do akcji „Krok za Krokiem” włączyło się kolejnych 6 osób, a 5 z nich zakupiło krokomierze.
Przypomnijmy akcja potrwa do 30 czerwca br. W tym czasie przy pomocy krokomierzy mierzymy swoje kroki. Raz w tygodniu można zgłosić się do odczytu urządzenia. Zapraszamy nadal do włączenia się do akcji z „własnymi” krokomierzami lub zakupionymi w promocyjnej cenie w kasie Krytej Pływalni „Delfin”. Na najlepszych i najbardziej wytrwałych czekają nagrody. O szczegółach akcji można dowiedzieć się w Sekcji Marketingu i Organizacji Imprez pokój 221 w Ośrodku Sportu i Rekreacji al. Niepodległości 4 oraz pod nr tel. 52 355 53 55.

Relacja ze spotkania z dietetykiem:

{wmv}mmdyktando|300|250|1{/wmv}