- Szczegóły
- Odsłony: 4092
Jeśli chcesz zapisać się do udziału w biegu bez rejestracji/zakładania konta przejdź na dół strony i kliknij "Dalej"
- Szczegóły
- Odsłony: 2124
Standardy Ochrony Małoletnich
w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu
- wersja skrócona
§ 1
- Podstawową zasadą wszystkich czynności podejmowanych przez pracowników jest działanie dla dobra małoletniego i w jego interesie. Pracownik traktuje małoletnich z szacunkiem oraz uwzględnia ich godność i potrzeby. Niedopuszczalne jest stosowanie przemocy wobec małoletnich w jakiejkolwiek formie.
- Zasady bezpiecznych relacji personelu z małoletnimi obowiązują wszystkich pracowników, stażystów, praktykantów i wolontariuszy.
- Pracownik zobowiązany jest do utrzymywania profesjonalnej relacji z małoletnimi i każdorazowego rozważenia, czy jego reakcja, komunikat bądź działanie jest odpowiednie do sytuacji, bezpieczne, uzasadnione i sprawiedliwe wobec innych osób.
- Pracownik w kontakcie z małoletnimi:2) wysłuchuje i stara się udzielać im odpowiedzi dostosowanej do sytuacji i ich wieku;4) nie krzyczy, chyba że wymaga tego sytuacja niebezpieczna (np. ostrzeżenie);
- Decyzje podejmowane wobec małoletniego powinny brać pod uwagę bezpieczeństwo pozostałych małoletnich.
- Małoletni ma prawo do prywatności, odstąpienie od zasad poufności każdorazowo musi być uzasadnione.
- Pracownik, w związku z pełnioną funkcją lub wykonywaną praca, zobowiązany jest do zachowania w poufności uzyskanych informacji, dotyczących małoletnich.
- Jeżeli opiekun małoletniego nie wyraził na to zgody, to pracownik nie może utrwalać wizerunku małoletnich z wyłączeniem sytuacji, w których tego rodzaju zgoda jest wyrażana na zasadzie dorozumianej.
- Pracownik zobowiązany jest zapewnić małoletnich o tym, że w sytuacji, kiedy poczują się niekomfortowo otrzymają stosowną pomoc, zgodną z instrukcją jej udzielania.
- W przypadku, kiedy pracownik zauważy niepokojące zachowanie lub sytuację, zobowiązany jest postępować zgodnie z instrukcją postępowania uregulowaną w Standardach Ochrony Małoletnich obowiązujących w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu.
- 5) nie ujawnia drażliwych informacji o małoletnim osobom do tego nieuprawnionym, dotyczy to również ujawniania jego wizerunku.
- 3) nie zawstydza, nie lekceważy, nie upokarza i nie obraża;
- 1) odnosi się z szacunkiem;
§ 2
- Każde zachowanie, noszące znamiona przemocy wobec małoletniego jest niedozwolone.
- Nie można popychać, bić, szturchać, itp.
- Pracownikowi nie wolno dotykać małoletniego w sposób, który mógłby zostać nieprawidłowo zinterpretowany.
- Kontakt fizyczny z małoletnim nigdy nie może być niejawny bądź ukrywany, wiązać się z jakąkolwiek gratyfikacją ani wynikać z relacji władzy.
- Pracownik, który ma świadomość, iż małoletni doznał jakiejś krzywdy np. znęcania fizycznego, psychicznego lub wykorzystania seksualnego, zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności w kontaktach z małoletnim, wykazując zrozumienie i wyczucie.
- W uzasadnionych przypadkach dopuszczalny jest kontakt fizyczny pracownika z małoletnim. Do sytuacji takich zaliczyć można:2) pomoc małoletniemu niepełnosprawnemu w poruszaniu się po jednostce, za zgodą wyrażoną przez jego opiekuna.
- 1) pomoc małoletniemu niepełnosprawnemu w czynnościach higienicznych, jeśli typ niepełnosprawności tego wymaga, opiekun małoletniego wyrazi na to zgodę;
§ 3
- W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu nie ma zgody na stosowanie przemocy słownej, psychicznej lub fizycznej w relacjach między małoletnimi.
- W komunikacji z kolegami/koleżankami należy zachować szacunek.
- Każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania, myśli i przekonań, jeżeli nie naruszają one dobra osobistego innych osób.
- Żarty, które nie bawią drugiej osoby, nie są żartami i taka zabawę słowną należny natychmiast przerwać.
- Należy szanować prawo do intymności oraz prywatności innych osób m.in. nie należy przeglądać rzeczy, telefonu, tabletu, komputera i innego prywatnego mienia.
- Należy unikać wchodzenia w sytuacje, które mogą mieć negatywne konsekwencje.
- Nie należy krzyczeć na kolegów i koleżanki, lekceważyć, obrażać, wyśmiewać i wykluczać z grupy.
- Nie należy naruszać nietykalności osobistej i używać jakiejkolwiek przemocy fizycznej.
- Nie należy utrwalać wizerunku kolegi/koleżanki ani go rozpowszechniać, bez jego/jej wyraźnej zgody.
- Nie należy wyrażać negatywnych, prześmiewczych komentarzy na temat zachowania, pracy czy wyglądu.
- Nie należy pożyczać rzeczy innych bez ich zgody.
- Zabronione jest spożywanie alkoholu, wyrobów tytoniowych i innych substancji nielegalnych oraz zachęcanie do ich spożywania.
- W przypadku zauważenia wyżej opisanych zachowań, nieprawidłowych zachowań małoletnich lub dorosłych, należy niezwłocznie poinformować o tym pracownika Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu, opiekuna, rodzica lub inną osobę.
§ 4
W przypadku podjęcia przez pracownika podejrzenia, że małoletni jest krzywdzony, pracownik ma obowiązek sporządzenia notatki służbowej i przekazania jej Dyrektorowi.
§ 5
Osobą odpowiedzialną w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu za przyjmowanie zgłoszeń o zdarzeniach zagrażających dobru małoletniego i udzielanie mu wsparcia jest Dyrektor.
§ 6
Dokonując monitoringu Standardów, Dyrektor może wyznaczyć osobę do przeprowadzenia ankiety wśród małoletnich, dotyczącej świadomości małoletnich z form pomocy realizowanych przez jednostkę.
§ 7
- Dokument „Standardy Ochrony Małoletnich” jest dokumentem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu ogólnodostępnym dla pracowników jednostki, uczestników zajęć, małoletnich oraz ich opiekunów.
- Dokument publikowany jest na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu i stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu oraz w widocznym miejscu w jednostce.
§ 8
Standardy Ochrony Małoletnich wchodzą w życie z dniem ich ogłoszenia.
Zasady i procedury ochrony małoletnich w zapleczu socjalno – noclegowym
Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu
- wersja skrócona
§ 1
Polityka ochrony małoletnich na zapleczu socjalno – noclegowym będzie realizowana poprzez wyznaczone zasady. Niniejszy dokument przyjmuje się jako wzór zasad i procedur w przypadku podejrzenia, że małoletniemu, który przebywa na zapleczu socjalno - noclegowym, dzieje się krzywda oraz zapobiegania takim zagrożeniom.
§ 2
- Jedną z form skutecznego zapobiegania krzywdzeniu małoletniego jest identyfikacja małoletniego przebywającego na zapleczu socjalno - noclegowym i jego relacji w stosunku do osoby dorosłej, z którą przebywa w obiekcie.
- Pracownicy podejmują wszelkie możliwe kroki zmierzające do przeprowadzenia identyfikacji małoletniego i jego relacji z osobą dorosłą, z którą znajduje się w obiekcie.
- W sytuacjach nietypowych, podejrzanych, wskazujących na możliwe ryzyko krzywdzenia małoletniego, identyfikacja jest obowiązkowo przeprowadzana przez pracownika recepcji.
- Aby dokonać identyfikacji małoletniego i jego relacji w stosunku do osoby, z którą przebywa w obiekcie, należy:
- zapytać o tożsamość małoletniego oraz o relację małoletniego w stosunku do osoby, z którą przybyło do obiektu lub w nim przebywa. W tym celu można poprosić o dokument tożsamości małoletniego lub inny dokument potwierdzający, że osoba dorosła ma prawo do sprawowania opieki nad małoletnim w obiekcie. W przypadku braku dokumentu tożsamości można poprosić o podanie danych małoletniego (imię, nazwisko, adres, numer PESEL);
- w przypadku braku dokumentów wskazujących na pokrewieństwo małoletniego i osoby dorosłej należy zapytać o tę relację osobę dorosłą oraz małoletniego;
- jeżeli osoba dorosła nie jest rodzicem lub opiekunem prawnym małoletniego, należy zapytać, czy posiada dokument świadczący o zgodzie rodziców na wspólny wyjazd osoby dorosłej z małoletnim (np. pisemne oświadczenie);
- jeżeli osoba dorosła nie posiada dokumentu zgody rodziców, należy poprosić o numer telefonu wyżej wymienionych, aby zadzwonić i potwierdzić przebywanie małoletniego w obiekcie z obcą osobą dorosłą za wiedzą i zgodą opiekuna małoletniego.
§ 3
- Mając uzasadnione podejrzenie, że małoletni przebywający w obiekcie jest krzywdzone, należy niezwłocznie zawiadomić policję, dzwoniąc pod numer 112 i opisując okoliczności zdarzenia. W zależności od dynamiki sytuacji i okoliczności, telefon wykonuje osoba, która jest bezpośrednim świadkiem zdarzenia (pracownik/przełożony). Jeśli zawiadamiającym jest pracownik, jednocześnie o zdarzeniu informuje swojego przełożonego.
- Uzasadnione podejrzenie krzywdzenia małoletniego występuje wtedy, gdy:
- małoletni ujawnił pracownikowi obiektu fakt krzywdzenia;
- pracownik zaobserwował krzywdzenie;
- małoletni ma na sobie ślady krzywdzenia (np. zadrapania, zasinienia), a zapytane odpowiada niespójnie i/lub chaotycznie lub/i popada w zakłopotanie bądź występują inne okoliczności mogące wskazywać na krzywdzenie.
- W tej sytuacji należy uniemożliwić małoletniemu oraz osobie podejrzewanej o krzywdzenie małoletniego oddalenie się z obiektu.
- W każdym przypadku należy zadbać o bezpieczeństwo małoletniego.
- Szczegóły
- Odsłony: 6668
Zasady działalności
Wypożyczalni Rowerów
Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu
1. Niniejsze zasady obejmują warunki korzystania, zakres praw i odpowiedzialności osób korzystających z Wypożyczalni Rowerów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu, zwanej w dalszej części zasad „Wypożyczalnią”.
2. Wypożyczalnia rowerów mieści się w Inowrocławskiej Termie przy ul. Świętokrzyskiej 107 i jest czynna od poniedziałku do niedzieli w godzinach funkcjonowania tego obiektu oraz w Krytej Pływalni Wodny Park przy ul. Toruńskiej 46-48 i jest czynna od poniedziałku do niedzieli w godzinach funkcjonowania tego obiektu.
3. Wypożyczane rowery są własnością Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu. Rowery są oznakowane i rejestrowane, wyposażone są dodatkowo w system zapięcia zabezpieczającego z kluczykiem. Do roweru można wypożyczyć również fotelik dziecięcy, kask dla dorosłego i kask dla dziecka.
4. Wypożyczającym jest osoba, która wypożycza rower z Wypożyczalni.
5. Opłaty za wypożyczenie roweru pobierane są z góry na podstawie obowiązującego cennika, przy czym:
a) w przypadku oddania roweru przed upływem opłaconego czasu Wypożyczalnia nie oddaje uiszczonej opłaty,
b) płatności za wypożyczenie można dokonywać gotówką lub kartą płatniczą.
6. Wypożyczający wypożycza sprzęt, który jest w pełni sprawny technicznie i zobowiązany jest do:
a) podania danych osobowych, w szczególności imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania, niezbędnych do zawarcia umowy,
b) pokwitowania wypożyczenia sprzętu z wyszczególnieniem jego numeru, dokładnego czasu wypożyczenia oraz zapoznania się z zasadami i cennikiem,
c) użytkowania sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem na trasach i ścieżkach rowerowych.
7. Rower należy zwrócić w terminie deklarowanym. Zwrot roweru po terminie opłaconym powoduje pobranie dopłaty zgodnie z cennikiem Wypożyczalni. O przedłużeniu terminu zwrotu roweru należy poinformować pracownika Wypożyczalni pod numerem telefonu:
a) 52 35 38 677 – dla Wypożyczalni w Inowrocławskiej Termie,
b) 52 35 55 362 – dla Wypożyczalni w Krytej Pływalni Wodny Park,
co najmniej na godzinę przed jego upływem.
8. Roweru używać może wyłącznie osoba, która go wypożyczyła. Zakazuje się odstępowania tego sprzętu osobom trzecim.
9. Aby wypożyczyć rower należy mieć ukończone 13 lat. Osoba poniżej 18 roku życia może wypożyczyć rower wyłącznie za pisemną zgodą osoby pełnoletniej upoważnionej do opieki nad małoletnim, która bierze pełną odpowiedzialność za wypożyczony rower oraz osobę z niego korzystającą. W przypadku osoby niepełnoletniej wymagane jest przedstawienie dokumentu uprawniającego do kierowania rowerem.
10. W przypadku uszkodzenia lub zniszczenia wypożyczonego roweru oraz jego wyposażenia, na skutek okoliczności, za które ponosi odpowiedzialność wypożyczający, zobowiązany jest on do pokrycia wszelkich kosztów naprawy lub zakupu nowego roweru.
11. W przypadku kradzieży roweru, Wypożyczający ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić Policję, a następnie zaświadczenie o zgłoszeniu kradzieży przedstawić w Ośrodku Sportui Rekreacji w Inowrocławiu, który podejmie czynności przewidziane prawem.
12. Klient zobowiązany jest do korzystania z roweru zgodnie z przeznaczeniem. Zabronione jest samodzielne dokonywanie jakichkolwiek napraw, modyfikacji czy wymiany części w wypożyczonym rowerze.
13. Wypożyczający zgadza się pokryć wszystkie szkody i kary związane z użytkowaniem roweru, a wynikające z nieprzestrzegania przepisów prawa obowiązującego na terenie kraju, w tym z ustawy Prawo o ruchu drogowym.
14. Użytkownik wypożyczając rower czyni to na własne ryzyko i odpowiedzialność. OSiR zastrzega sobie brak odpowiedzialności za działanie lub zachowanie użytkownika, szkody i zdarzenia, które on spowoduje z własnej winy lub osób trzecich.
15. Wypożyczalnia nie ponosi odpowiedzialności za użytkowanie sprzętu niezgodne z przeznaczeniem lub przepisami oraz za jakiekolwiek wypadki spowodowane podczas użytkowania sprzętu. Wypożyczający ma obowiązek zgłosić wszystkie usterki sprzętu, zastane na nim w ciągu pierwszych 15 minut od jego wypożyczenia. W przeciwnym razie pracownik wypożyczalni ma prawo uznać, że usterka powstała w wyniku uszkodzenia sprzętu przez wypożyczającego.
16. Wypożyczający ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone osobom trzecim związane z korzystaniem z wypożyczonego roweru.
17. W przypadku nie zwrócenia roweru po 24 godzinach od deklarowanego terminu zwrotu, dane Wypożyczającego będą przekazane policji z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego przyczynę niezwrócenia roweru. Dalsze wnioski w sprawie OSiR będzie składał w zależności od przebiegu postępowania.
18. Zabrania się korzystania ze sprzętu osobom pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
19. Wypożyczający poprzez fakt zawarcia umowy wypożyczenia wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych na potrzeby związane z realizacją tej umowy. Zasady przetwarzania danych osobowych dostępne są w klauzuli informacyjnej RODO, z którą można zapoznać się na stronie internetowej http://osir.inowroclaw.pl/OSIR/index.php/polityka-prywatnosci.
20. Wypożyczalnia nie zapewnia ubezpieczenia NNW.
21. Podpis klienta na umowie wypożyczenia roweru oznacza akceptację zasad Wypożyczalni.
Podstawa prawna: Zarządzenia nr 17/2023 Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu z 2 stycznia 2023 r.
- Szczegóły
- Odsłony: 10267
Data publikacji strony internetowej: 2015-01-07. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-05-20.
- filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
- część plików nie jest dostępnych cyfrowo,
- brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów,
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
- filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 2023-03-31. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej oraz architektoniczną prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Jan Dunaj, jan [DOT] dunaj [AT] osir [DOT] inowroclaw.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 52 35 55 352. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
ZESPÓŁ OBIEKTÓW SPORTOWYCH NR 1
KRYTA PŁYWALNIA "DELFIN", ul. Wierzbińskiego 11, tel. 52 35-55-377
Osoby z niepełnosprawnością ruchową mają możliwość wjazdu do obiektu dźwigiem osobowym. Wokół głównego wejścia zapewniona jest swoboda w poruszaniu się dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Nawierzchnia przed wejściem głównym jest utwardzona i wypłaszczona, a jej nachylenie podłużne nie jest większe niż 5%. Zastosowane maty wejściowe są ułożone tak, by ich powierzchnia była na jednym poziomie z chodnikiem. Wielkości oczek mat wejściowych zabezpieczają przed utknięciem koła wózka lub laski. Drzwi wejściowe do holu głównego, wiatrołapu oraz przy dźwigu osobowym mają odpowiednią szerokość Przestrzeń manewrowa we wiatrołapie jest odpowiednia. Górna krawędź klamki, zamka jest na odpowiedniej wysokości i ma odpowiedni kształt.
Szerokość ciągów komunikacyjnych (korytarzy) zapewnia możliwość częstego i niemal stałego ruchu dwukierunkowego. Wysokość ciągów komunikacyjnych, stanowiących drogę ewakuacyjną jest odpowiednia. Miejsce do odpoczynku wyposażone jest w siedzisko (ławkę) z podłokietnikami, ułatwiającymi siadanie i wstawanie oraz miejsce do zaparkowania wózka. Ciągi poziome nie posiadają barier architektonicznych. Obiekt wyposażony jest w jeden dźwig osobowy, który spełnia wymagania dotyczące wymiarów kabiny oraz szerokości drzwi.
Plany tyflograficzne – BRAK.
Pętle indukcyjne – BRAK.
System fakturowych oznaczeń nawierzchniowych – BRAK.
Pochylnie – BRAK.
Budynek Krytej Pływalni „DELFIN” nie posiada parkingu. Niepełnosprawni klienci mogą korzystać z pobliskiego parkingu miejskiego, znajdującego się przy ul. Wierzbińskiego, który posiada 2 miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Dostęp z parkingu jest równy, bez barier architektonicznych. Wejście do obiektu jest możliwe poprzez schody lub dźwig osobowy. Miejsca w/w parkingu miejskiego są prawidłowo oznaczone
Istnieje możliwość wejścia do budynku z psem asystującym.
Na chwilę obecną nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
STADION MIEJSKI IM. INOWROCŁAWSKICH OLIMPIJCZYKÓW, ul. Wierzbińskiego 2, tel. 52 35-39-170
Budynek pełni funkcję biura, szatni oraz trybuny głównej. Wokół głównego wejścia zapewniona jest swoboda w poruszaniu się dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia przed wejściem głównym jest utwardzona i wypłaszczona, a jej nachylenie podłużne jest większe niż 5%. Zastosowane maty wejściowe są ułożone tak, by ich powierzchnia była na jednym poziomie z chodnikiem. Wielkość oczek maty wejściowej zabezpiecza przed utknięciem koła wózka lub laski. Drzwi wejściowe do budynku mają odpowiednią szerokość. Otwór drzwiowy jest zlokalizowany tak, by od strony zawiasów pozostało co najmniej 9 cm wolnej przestrzeni. Górna krawędź klamki, zamka znajduje się na odpowiedniej wysokości i ma odpowiedni kształt.
Szerokość ciągów komunikacyjnych (korytarzy) spełnia warunek stałego ruchu dwukierunkowego. Wysokość ciągów komunikacyjnych, stanowiących drogę ewakuacyjną jest odpowiednia. Istnieje możliwość uczestnictwa w organizowanych imprezach, osób poruszających się na wózku inwalidzkim, w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu. Osoby niepełnosprawne ruchowo mają nieograniczony dostęp do parteru budynku. Komunikacja pionowa budynku nie jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową – brak windy. Te osoby mogą liczyć na pomoc pracowników.Dźwigi osobowe - obiekt nie posiada dźwigu osobowego
Plany tyflograficzne – BRAK.
Pętle indukcyjne – BRAK.
System fakturowych oznaczeń nawierzchniowych – BRAK.
Pochylnie – BRAK.
Stadion Miejski nie posiada parkingu. Niepełnosprawni klienci mogą korzystać z pobliskiego parkingu miejskiego, znajdującego się przy ul. Wierzbińskiego, który posiada 2 miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Dostęp z parkingu na teren Stadionu jest równy, bez barier architektonicznych.prawidłowo oznaczone
Istnieje możliwość wejścia do budynku z psem asystującym.
Na chwilę obecną nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
STADION MIEJSKI IM. INOWROCŁAWSKICH OLIMPIJCZYKÓW, ul. Wierzbińskiego 2
Budynek szatni pomocniczych oraz magazyn sportowy
Budynek pełni funkcję szatni pomocniczych oraz magazynu sportowego. Nawierzchnia przed wejściem głównym jest utwardzona i wypłaszczona, a jej nachylenie podłużne nie jest większe niż 5%. Drzwi wejściowe nie spełniają wymagań dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Te osoby mogą liczyć na pomoc pracowników. Szatnie dla osób niepełnosprawnych ruchowo są dostępne w budynku głównym Stadionu Miejskiego.
Główny ciąg komunikacyjny znajduje się na zewnątrz budynku, do którego prowadzą schody. Stopnie mają prawidłową konstrukcję.
Plany tyflograficzne – BRAK.
Pętle indukcyjne – BRAK.
System fakturowych oznaczeń nawierzchniowych – BRAK.
Pochylnie – BRAK.
Stadion Miejski nie posiada parkingu. Niepełnosprawni klienci mogą korzystać z pobliskiego parkingu miejskiego, znajdującego się przy ul. Wierzbińskiego, który posiada 2 miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Dostęp z parkingu na teren Stadionu jest równy, bez barier architektonicznych.parkingu miejskiego są prawidłowo oznaczone
Istnieje możliwość wejścia do budynku z psem asystującym.
Na chwilę obecną nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
BOISKO BOCZNE przy ul. Józefa Krzymińskiego 4b Stadionu Miejskiego im. Inowrocławskich Olimpijczyków
Budynek pełni rolę szatni sportowej. Wokół głównego wejścia zapewniona jest swoboda w poruszaniu się dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia przed wejściem jest utwardzona i wypłaszczona, a jej nachylenie podłużne nie jest większe niż 5%. Drzwi wejściowe do budynku mają odpowiednią szerokość. Próg zapewnia swobodny wjazd osobie niepełnosprawnej. Otwór drzwiowy jest zlokalizowany tak, by od strony zawiasów pozostało co najmniej 9 cm wolnej przestrzeni. Górna krawędź klamki, zamka znajduje się na odpowiedniej wysokości i ma odpowiedni kształt.
Szerokość ciągów komunikacyjnych (korytarzy) spełnia warunek dla rzadkiego ruchu dwukierunkowego. Budynek nie posiada komunikacji pionowej – konstrukcja parterowa.
Plany tyflograficzne – BRAK.
Pętle indukcyjne – BRAK.
System fakturowych oznaczeń nawierzchniowych – BRAK.
Pochylnie – BRAK.
Boisko boczne nie posiada parkingu. Niepełnosprawni klienci mogą korzystać z pobliskiego parkingu miejskiego, znajdującego się przy Szkole Podstawowej Integracyjnej im. Powstańców Wielkopolskich przy ul. Józefa Krzymińskiego 4, który posiada 2 miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych lub bardziej oddalonego parkingu znajdującego się przy Hali Widowiskowo – Sportowej, gdzie znajdują się 4 miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Stanowiska mają prawidłowe oznakowanie i odpowiednie wymiary.
Istnieje możliwość wejścia do budynku z psem asystującym.
Na chwilę obecną nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
KRYTA PŁYWALNIA "WODNY PARK", ul. Toruńska 46-48, tel. 52 35-55-376, 52 35-55-362
Wokół głównego wejścia zapewniona jest swoboda w poruszaniu się dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia przed wejściem głównym jest utwardzona i wypłaszczona, a jej nachylenie podłużne nie jest większe niż 5%. Zastosowane maty wejściowe są ułożone tak, by ich powierzchnia była na jednym poziomie z chodnikiem. Wielkości oczek maty wejściowej zabezpieczają przed utknięciem koła wózka lub laski. Drzwi wejściowe do wiatrołapu mają odpowiednią szerokość. Otwór drzwiowy jest zlokalizowany tak, by od strony zawiasów pozostało co najmniej 9 cm wolnej przestrzeni. Górna krawędź klamki, zamka znajduje się na odpowiedniej wysokości i ma odpowiedni kształt. Przestrzeń manewrowa w wiatrołapie poza polem otwierania skrzydła drzwi jest odpowiednio duża.
Szerokość ciągów komunikacyjnych (korytarzy) spełnia normę stałego ruchu dwukierunkowego. Wysokość ciągów komunikacyjnych, stanowiących drogę ewakuacyjną jest odpowiednia. Miejsce do odpoczynku wyposażone jest w siedzisko (ławkę) z podłokietnikami, ułatwiającymi siadanie i wstawanie oraz miejsce do zaparkowania wózka. Ciągi poziome nie posiadają barier architektonicznych. Obiekt jest wyposażony w jeden dźwig osobowy, który spełnia wymagania dotyczące wymiarów kabiny oraz szerokości drzwi.
Plany tyflograficzne – BRAK.
Pętle indukcyjne – BRAK.
System fakturowych oznaczeń nawierzchniowych – BRAK.
Pochylnie – TAK – przystosowaną dla osób niepełnosprawnych.
Budynek Krytej Pływalni „WODNY PARK” posiada parking, na którym wyznaczone zostały 2 miejsca postojowe, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, zlokalizowane na skraju pozostałych miejsc parkingowych, możliwie blisko głównego wejścia do budynku Dojście do chodnika z miejsca postojowego jest równe i zapewnia swobodny dojazd. Jest wykonane z gładkiej kostki betonowej. Dojście do obiektu jest możliwe poprzez pochylnię umożliwiającą wjazd wózkiem na poziom chodnika. Stanowiska mają prawidłowe oznakowanie i odpowiednie wymiary.
Osoba z psem asystującym może wejść do budynku.
Na chwilę obecną nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
INOWROCŁAWSKA TERMA, ul. Świętokrzyska 107, tel. 52 35-38-677
Wokół głównego wejścia zapewniona jest swoboda w poruszaniu się dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia przed wejściem głównym jest utwardzona i wypłaszczona, a jej nachylenie podłużne przekracza 5%. Drzwi wejściowe do budynku mają odpowiednią szerokość i są otwierane automatycznie – takie rozwiązanie znacznie ułatwia wejście osobom niepełnosprawnym, opiekunom z dziećmi oraz osobom starszym. Zastosowane maty wejściowe są ułożone tak, by ich powierzchnia była na jednym poziomie z chodnikiem. Wielkość oczek maty wejściowej zabezpiecza przed utknięciem koła wózka lub laski. Przestrzeń manewrowa we wiatrołapie jest odpowiednia. Górna krawędź klamki, zamka znajduje się na odpowiedniej wysokości i ma odpowiedni kształt.
Szerokość ciągów komunikacyjnych (korytarzy), wysokość ciągów komunikacyjnych stanowiących drogę ewakuacyjną jest odpowiednia. Schody prowadzą do pomieszczeń technicznych budynku, do których dostęp mają tylko pracownicy – brak windy.
Plany tyflograficzne – BRAK.
Pętle indukcyjne – BRAK.
System fakturowych oznaczeń nawierzchniowych – BRAK.
Pochylnie – BRAK.
Budynek Inowrocławskiej Termy posiada parking, na którym wyznaczone jest 1 miejsce postojowe, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, zlokalizowane są na skraju pozostałych miejsc parkingowych, możliwie blisko głównego wejścia do budynku. Nawierzchnia jest utwardzona, równa i gładka. Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych posiada połączenie z najbliższym chodnikiem, do którego dojście jest bez barier architektonicznych. Stanowisko ma prawidłowe oznakowanie i odpowiednie wymiary.
Istnieje możliwość wejścia do budynku z psem asystującym.
Na chwilę obecną nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
ZESPÓŁ OBIEKTÓW SPORTOWYCH NR 2
STADION MIEJSKI II, ul. Orłowska 48, tel. 52 35-55-369
Budynek biurowy z pomieszczeniami szatniowymi dla boisk piłkarskich. Dostęp do budynku jest ograniczony zbyt dużą wysokością progów. Osoby niepełnosprawne mogą liczyć na pomoc pracowników. Wokół głównego wejścia zapewniona jest swoboda w poruszaniu się dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia przed wejściem głównym jest utwardzona i wypłaszczona, a jej nachylenie podłużne nie jest większe niż 5%. Górna krawędź klamki, zamka znajduje się na odpowiedniej wysokości i ma odpowiedni kształt.
Szerokość ciągów komunikacyjnych (korytarzy) spełnia warunek dla rzadkiego ruchu dwukierunkowego. Budynek nie posiada komunikacji pionowej – konstrukcja parterowa.
Plany tyflograficzne – BRAK.
Pętle indukcyjne – BRAK.
System fakturowych oznaczeń nawierzchniowych – BRAK.
Pochylnie – BRAK.
Stadion Miejski II nie posiada parkingu. Niepełnosprawni klienci mogą korzystać z pobliskiego parkingu miejskiego, znajdującego się przy ul. Cmentarnej, który posiada 2 miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Dostęp z parkingu na teren Stadionu jest równy, bez barier architektonicznych. Stanowiska mają prawidłowe oznakowanie i odpowiednie wymiary.
Istnieje możliwość wejścia do budynku z psem asystującym.
Na chwilę obecną nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
KORTY TENISOWE, ul. Przy Stawku 1, tel. 52 35-55-378
W skład obiektu wchodzą otwarte korty tenisowe oraz budynek pełniący funkcję biura oraz szatni. Wejście na korty jest bez barier architektonicznych, natomiast wjazd wózkiem do budynku jest ograniczony progiem o wysokości 16 cm. Te osoby mogą liczyć na pomoc pracowników. Wokół głównego wejścia zapewniona jest swoboda w poruszaniu się dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia przed wejściem głównym jest utwardzona i wypłaszczona, a jej nachylenie podłużne nie jest większe niż 5% - kostka brukowa. Drzwi wejściowe do budynku mają odpowiednią szerokość. Górna krawędź klamki, zamka znajduje się na odpowiedniej wysokości i ma odpowiedni kształt.
Szerokość ciągów komunikacyjnych (korytarzy) spełnia warunek dla rzadkiego ruchu dwukierunkowego. Wysokość ciągów komunikacyjnych, stanowiących drogę ewakuacyjną jest na odpowiedniej wysokości. W korytarzu znajduje się próg, który ogranicza dostępność. Obiekt nie posiada windy.
Plany tyflograficzne – BRAK.
Pętle indukcyjne – BRAK.
System fakturowych oznaczeń nawierzchniowych – BRAK.
Pochylnie – BRAK.
Korty Tenisowe nie posiadają parkingu. Niepełnosprawni klienci mogą korzystać z pobliskiego parkingu miejskiego, który posiada 2 miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Dostęp z parkingu na teren Kortów Tenisowych jest równy, bez barier architektonicznych. Dojście do chodnika z miejsca postojowego zapewnia swobodny dojazd. Jest wykonane z gładkiej kostki betonowej. Miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych zlokalizowane są na skraju pozostałych miejsc postojowych, w niedalekiej odległości od wejścia do budynku. Stanowiska mają prawidłowe oznakowanie i odpowiednie wymiary.
Istnieje możliwość wejścia do budynku z psem asystującym.
Na chwilę obecną nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
ZESPÓŁ OBIEKTÓW SPORTOWYCH NR 3 WRAZ Z ZAPLECZEM SOCJALNO - NOCLEGOWYM
HALA SPORTOWA, ul. Daniela Rakowicza 93, tel. 52 35-55-368
Budynek biurowy z pomieszczeniami szatniowymi dla boisk piłkarskich. Wokół głównego wejścia zapewniona jest swoboda w poruszaniu się dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia przed wejściem głównym jest utwardzona i wypłaszczona, a jej nachylenie podłużne nie jest większe niż 5%. Drzwi wejściowe mają odpowiednią szerokość. Przestrzeń manewrowa w wiatrołapie jest prawidłowa. Górna krawędź klamki, zamka znajduje się na odpowiedniej wysokości i ma odpowiedni kształt.
Szerokość ciągów komunikacyjnych (korytarzy) spełnia wymagania dla rzadkiego ruchu dwukierunkowego. Wysokość ciągów komunikacyjnych, stanowiących drogę ewakuacyjną jest odpowiednia. Budynek nie posiada windy. Osoby niepełnosprawne mogą liczyć na pomoc pracowników. Istnieje możliwość wjazdu na halę sportową wózkiem inwalidzkim.
Plany tyflograficzne – BRAK.
Pętle indukcyjne – BRAK.
System fakturowych oznaczeń nawierzchniowych – BRAK.
Pochylnie – BRAK.
Budynek hali sportowej nie posiada parkingu. Klienci mogą parkować wzdłuż ul. Daniela Rakowicza.
Istnieje możliwość wejścia do budynku z psem asystującym.
Na chwilę obecną nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
ZAPLECZE SOCJALNO-NOCLEGOWE, ul. Daniela Rakowicza 93, tel. 52 35-55-364
Wokół głównego wejścia zapewniona jest swoboda w poruszaniu się dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia przed wejściem głównym jest utwardzona i wypłaszczona, a jej nachylenie podłużne nie jest większe niż 5%. Drzwi wejściowe mają odpowiednią szerokość. Przestrzeń manewrowa we wiatrołapie jest prawidłowa. Górna krawędź klamki, zamka znajduje się na odpowiedniej wysokości i ma odpowiedni kształt.
Szerokość ciągów komunikacyjnych (korytarzy) spełnia wymagania dla rzadkiego ruchu dwukierunkowego. Wysokość ciągów komunikacyjnych, stanowiących drogę ewakuacyjną jest odpowiednia. Budynek nie posiada windy. Osoby niepełnosprawne mogą liczyć na pomoc pracowników.
Plany tyflograficzne – BRAK.
Pętle indukcyjne – BRAK.
System fakturowych oznaczeń nawierzchniowych – BRAK.
Pochylnie – BRAK.
Budynek zaplecza socjalno-noclegowego nie posiada parkingu. Klienci mogą parkować wzdłuż ul. Daniela Rakowicza.
Istnieje możliwość wejścia do budynku z psem asystującym.
Na chwilę obecną nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Plac Zabaw MIŚ, ul. dra Ludwika Błażka 9
Osoby niepełnosprawne mogą swobodnie wjechać, wejść na teren zewnętrzny placu zabaw. Wokół głównego wejścia zapewniona jest swoboda w poruszaniu się dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia przed wejściem jest utwardzona i wypłaszczona, a jej nachylenie podłużne nie jest większe niż 5%. Zastosowane maty wejściowe są ułożone tak, by ich powierzchnia była na jednym poziomie z chodnikiem. Wielkości oczek maty wejściowej zabezpieczają przed utknięciem koła wózka lub laski. Drzwi wejściowe mają odpowiednią szerokość. Otwór drzwiowy jest zlokalizowany tak, by od strony zawiasów pozostało co najmniej 9 cm wolnej przestrzeni. Górna krawędź klamki, zamka znajduje się na odpowiedniej wysokości i ma odpowiedni kształt.
Szerokość ciągów komunikacyjnych spełnia wymóg dla rzadkiego ruchu dwukierunkowego. Wysokość ciągów komunikacyjnych, stanowiących drogę ewakuacyjną jest na odpowiedniej wysokości. Budynek jest parterowy, do którego prowadzą stopnie i spełniają odpowiednie wymogi.
Plany tyflograficzne – BRAK.
Pętle indukcyjne – BRAK.
System fakturowych oznaczeń nawierzchniowych – BRAK.
Pochylnie – BRAK.
Plac zabaw „MIŚ” nie posiada parkingu. Niepełnosprawni klienci mogą korzystać z pobliskiego parkingu miejskiego, znajdującego się wzdłuż ul. dra Ludwika Błażka, który posiada 2 miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Stanowiska mają prawidłowe oznakowanie i odpowiednie wymiary.
Istnieje możliwość wejścia do budynku z psem asystującym.
Na chwilę obecną nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
HALA WIDOWISKOWO - SPORTOWA
HALA WIDOWISKOWO – SPORTOWA, al. Niepodległości 4, tel. 52 35-55-360, 52 35-55-365
Budynek Hali Widowiskowo – Sportowej posiada dwa wejścia:
a) wejście do części biurowej budynku:
Wokół wejścia zapewniona jest swoboda w poruszaniu się dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia przed wejściem głównym jest utwardzona i wypłaszczona, a jej nachylenie podłużne nie przekracza 5% - kostka brukowa. Drzwi wejściowe do budynku maja odpowiednią szerokość i są otwierane automatycznie – takie rozwiązanie znacznie ułatwia wejście osobom niepełnosprawnym, opiekunom z dziećmi oraz osobom starszym. Zastosowane maty wejściowe są ułożone tak, by ich powierzchnia była na jednym poziomie z chodnikiem. Wielkość oczek maty wejściowej zabezpiecza przed utknięciem koła wózka lub laski. Przestrzeń manewrowa w wiatrołapie jest odpowiednia. Górna krawędź klamki, zamka znajduje się na odpowiedniej wysokości i ma odpowiedni kształt.
b) wejście do Hali Widowiskowo- Sportowej:
Wejście jest używane tylko podczas organizowanych imprez. Wokół wejścia zapewniona jest swoboda w poruszaniu się dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia przed wejściem głównym jest utwardzona i wypłaszczona, a jej nachylenie podłużne nie przekracza 5% - płyty granitowe. Drzwi prowadzące do Hali Widowiskowo - Sportowej mają konstrukcję dwuskrzydłową. Zastosowane maty wejściowe są ułożone tak, by ich powierzchnia była na jednym poziomie z chodnikiem. Wielkość oczek maty wejściowej zabezpiecza przed utknięciem koła wózka lub laski. Drzwi wejściowe do wiatrołapu mają konstrukcję dwuskrzydłową, ze skrzydłem ruchomym o odpowiedniej szerokości. Przestrzeń manewrowa w wiatrołapie jest odpowiednia. Górna krawędź klamki, zamka znajduje się na odpowiedniej wysokości i ma odpowiedni kształt.
Ciągi poziome nie posiadają barier architektonicznych. Szerokość ciągów komunikacyjnych (korytarzy) jest dostosowana do stałego oraz częstego ruchu dwukierunkowego. Wysokość ciągów komunikacyjnych, stanowiących drogę ewakuacyjną jest odpowiednia. Obiekt jest wyposażony w jeden dźwig osobowy, który nie spełnia wszystkich wymagań. Osoby niepełnosprawne mogą liczyć na pomoc pracowników.
Plany tyflograficzne – BRAK.
Pętle indukcyjne – BRAK.
System fakturowych oznaczeń nawierzchniowych – BRAK.
Pochylnie – TAK – 2 pochylnie wewnętrzne i 2 pochylnie zewnętrzne – przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo do wejścia do części biurowej budynku prowadzi chodnik wykonany z kostki betonowej o gładkiej powierzchni, o stopniu nachylenia 7% i długości większej niż 9 metrów.
Budynek Hali Widowiskowo - Sportowej posiada parking, na którym wyznaczone zostały 4 miejsca postojowe, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, zlokalizowane na skraju pozostałych miejsc parkingowych, możliwie blisko głównego wejścia do budynku. Nawierzchnia stanowisk postojowych jest utwardzona z betonu cementowego – kostka brukowa o nawierzchni gładkiej. Dojście do chodnika z miejsca postojowego jest równe i zapewnia swobodny dojazd bez barier architektonicznych. Stanowiska mają prawidłowe oznakowanie i odpowiednie wymiary.
Istnieje możliwość wejścia do budynku z psem asystującym.
Na chwilę obecną nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
SEKCJA TECHNICZNO - TRANSPORTOWA
Budynek warsztatu oraz biura Targowiska Giełdy – Bazar, ul. Józefa Krzymińskiego 4a
Wokół głównego wejścia jest zapewniona swoboda poruszania się osobom z niepełnosprawnościami. Nawierzchnia przed wejściem głównym jest utwardzona i wypłaszczona, a jej nachylenie podłużne nie jest większe niż 5%. Drzwi wejściowe do budynku mają odpowiednią szerokość. Progi wejściowe są zbyt wysokie. Otwór drzwiowy jest tak zlokalizowany w ścianie, by od strony zawiasów pozostało co najmniej 9 cm wolnej przestrzeni. Górna krawędź klamki, zamka znajduje się na odpowiedniej wysokości i ma odpowiedni kształt.
Szerokość ciągów komunikacyjnych spełnia wymogi dla rzadkiego ruchu dwukierunkowego. Wysokość ciągów komunikacyjnych, stanowiących drogę ewakuacyjną jest odpowiednia. Schody zewnętrzne prowadzące do budynku nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Takie osoby mogą liczyć na pomoc pracowników.
Plany tyflograficzne – BRAK.
Pętle indukcyjne – BRAK.
System fakturowych oznaczeń nawierzchniowych – BRAK.
Pochylnie – BRAK.
Budynek warsztatu oraz biura Targowiska Giełdy - Bazar nie posiada parkingu. Niepełnosprawni klienci mogą korzystać z pobliskiego parkingu miejskiego, znajdującego się przy Szkole Podstawowej Integracyjnej im. Powstańców Wielkopolskich przy ul. Józefa Krzymińskiego 4, który posiada 2 miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych lub bardziej oddalonego parkingu znajdującego się przy Hali Widowiskowo – Sportowej, gdzie znajdują się 4 miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Stanowiska mają prawidłowe oznakowanie i odpowiednie wymiary.
Istnieje możliwość wejścia do budynku z psem asystującym.
INa chwilę obecną nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Pozostałe obiekty, place zabaw, tereny rekreacyjne Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu nie są budynkami i nie posiadają parkingów. Klienci korzystający, w tym osoby niepełnosprawne, mogą korzystać z parkingów miejskich, zlokalizowanych w niedalekiej odległości. Dostęp do ww. obiektów jest utrudniony. Do nich należą:
ZESPÓŁ OBIEKTÓW SPORTOWYCH NR 1
Basen Odkryty, ul. Świętokrzyska 107
Lodowisko Sezonowe "LODOLANDIA", ul. Toruńska 46-48
Targowisko Giełda - Bazar, ul. Józefa Krzymińskiego 2
Teren Rekreacyjny, ul. Macieja Wierzbińskiego 48,
ZESPÓŁ OBIEKTÓW SPORTOWYCH NR 2
Boisko ze sztuczna nawierzchnią, ul. Bolesława Krzywoustego 19c
Plac Zabaw, ul. Bolesława Krzywoustego 43a
Teren Rekreacyjny przy Tężniach, ul. Boczna
Park Linowy, ul. Boczna
Kompleks Sportowy pomiędzy ul. Długą, a ul. Bolesława Krzywoustego
ZESPÓŁ OBIEKTÓW SPORTOWYCH NR 3 WRAZ Z ZAPLECZEM SOCJALNO - NOCLEGOWYM
Stadion Miejski III z boiskiem bocznym, ul. Daniela Rakowicza 93
Korty Tenisowe, ul. Daniela Rakowicza 93
HALA WIDOWISKOWO - SPORTOWA
Plac Imprez, ul. Macieja Wierzbińskiego 9
Teren Rekreacyjny u zbiegu ul. dra Ludwika Błażka i ul. Jana Molla
Teren Rekreacyjny przy zbiegu ul. Świętokrzyskiej - ul. Stanisława Staszica - ul. Zapadłe (Plac Zabaw, Skate Park)
W celu zapewnienia alternatywnego dostępu dla osób ze szczególnymi potrzebami opracowano instrukcję postępowania w kontaktach z osobami ze szczególnymi potrzebami.
Aplikacje mobilne
[ brak ]
- Szczegóły
- Odsłony: 9562
Inspektor Ochrony Danych Osobowych OŚRODKA SPORTU I REKREACJI W INOWROCŁAWIU
Pani Jolanta Mroczek
adres e-mail: iodo [AT] amster [DOT] eu
- Szczegóły
- Odsłony: 8934
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z wymogami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (w skrócie RODO) przekazujemy Państwu ogólne informacje dotyczące procesów przetwarzania danych osobowych w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu (dalej: OSiR).
Kto jest administratorem danych osobowych i jakie dane osobowe są przez nas przetwarzane?
Administratorem danych osobowych :
Pracowników i byłych pracowników OSiR
przedsiębiorców współpracujących z OSiR na podstawie umów cywilnoprawnych
klientów korzystających z infrastruktury OSiR oraz biorących udział w przedsięwzięciach organizowanych przez OSiR
jest Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu.
Czy w OSiR wyznaczono Inspektora Ochrony Danych?
Tak, w OSiR wyznaczono Inspektora Ochrony Danych, można się z nim skontaktować za pośrednictwem telefonu: +48 601215898, poczty elektronicznej: iodo [AT] amster [DOT] eu lub poczty tradycyjnej na adres korespondencyjny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu, al. Niepodległości 4.
Na jakich podstawach prawnych przetwarzamy dane pracowników placówki?
W ramach wykonywania ustawowych obowiązków OSiR przetwarza dane osobowe pracowników na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b), art. 6 ust. 1 lit. c) lub art. 9 ust. 2 lit. b) RODO. Przetwarzanie wiąże się zatem z nawiązaniem i wykonywaniem umowy o pracę, na podstawie przepisów szczególnych, regulujących zakres danych jakie w ramach stosunku pracy OSiR – jako pracodawca – musi przetwarzać w celu wypełnienia obowiązków prawnych. Przepisy te znajdują się przede wszystkim w ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, oraz w aktach wykonawczych do tej ustawy. Ponadto w niektórych przypadkach podstawą przetwarzania danych osobowych pracowników jest zgoda tj. art. 6 ust. 1 lit. a) lub art. 9 ust. 2 lit. a) RODO. Zgoda taka może dotyczyć np. przetwarzania danych osobowych w zakresie wizerunku.
Na jakich podstawach prawnych przetwarzamy dane kontrahentów OSiR?
OSiR przetwarza również dane osobowe kontrahentów bądź ich reprezentantów, którzy współpracują z placówką na podstawie najróżniejszych umów cywilnych. Podstawą pozyskania i przetwarzania przez placówkę danych osobowych kontrahentów – osób fizycznych jest art. 6 ust. 1 lit. b) RODO, w przypadku osób prawnych reprezentowanych przez pełnomocników i reprezentantów podstawą przetwarzania danych reprezentantów będzie art. 6 ust. 1 lit. c) RODO. Dane te są przetwarzane przez OSiR na potrzebę realizacji umowy, ale również po zakończeniu współpracy ponieważ szereg przepisów szczególnych takich jak: ustawa o rachunkowości, ustawy podatkowe, ustawa o finansach publicznych, które zobowiązują OSiR do przetwarzania tych danych również po wygaśnięciu stosunku prawnego wynikającego z umowy.
Na jakich podstawach prawnych przetwarzamy dane osób korzystających z infrastruktury oraz usług oferowanych przez OSiR?
OSiR przetwarza dane osobowe osób korzystających z będącej w jego zasobach infrastruktury (np. miejskie obiekty sportowe – pływalnie, stadiony, boiska itp.) na podstawie dobrowolnej zgody wyrażonej przez te osoby. Podobnie dane osobowe osób biorących udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach organizowanych przez OSiR są przetwarzane na postawie dobrowolnej zgody tych osób.
W jakim celu OSiR przetwarza dane osobowe?
Celem przetwarzania przez OSiR danych osobowych pracowników i kontrahentów jest szeroko rozumiana prawidłowa realizacja zawartych w tym zakresie umów a także wypełnienie zobowiązań prawnych ciążących w tym obszarze na OSiR jako na pracodawcy oraz na kontrahencie.
Ponadto OSiR przetwarza dane osobowe celem realizacji swoich zadań statutowych, w tym w szczególności w zakresie zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkańców w zakresie kultury fizycznej i sportu (prowadzenie sportowych obiektów miejskich oraz organizowanie różnego rodzaju przedsięwzięć), jak również w celu komunikacji poprzez stronę www – także w celu komunikacji z Państwem, odpowiedzi na Państwa wiadomości przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego; nadto w celu promocji oraz budowy pozytywnego wizerunku OSiR (o ile udzielicie Państwo na powyższe dobrowolną zgodę).
Kiedy istnieje obowiązek podania danych?
W przypadku zgód, podanie danych osobowych nie jest obowiązkowe. W przypadku umów, podanie danych jest konieczne dla zawarcia i realizacji umowy. Jeśli jednak podanie danych wynika z przepisów prawa, to jest ono obligatoryjne, a niepodanie danych wiązać się będzie z konsekwencjami takimi jak np. nieprzyznanie danego świadczenia, brak możliwości realizacji usługi itp.
Komu będziemy udostępniać przedmiotowe dane?
OSiR będzie udostępniać dane osobowe, jeśli będzie się to wiązało z realizacją uprawnienia bądź obowiązku wynikającego z przepisu prawa. Należy podkreślić, że OSiR może powierza
przetwarzanie danych osobowych określonej grupie podwykonawców (np. przy organizowaniu różnego rodzaju imprez masowych). Ponadto mogą to być firmy informatyczne wspierające działalność OSiR od strony technicznej, płacowej, księgowej i administracyjno-prawnej. OSiR nie przekazuje danych osobowych do państw trzecich i organizacji międzynarodowych, chyba że pozyska na to odpowiednią zgodę. Dane osobowe nie podlegają profilowaniu ani zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji.
Jak długo OSiR przetwarza dane osobowe?
W zależności od podstawy przetwarzania, dane osobowe mogą być przetwarzane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie danych, do czasu aż ustanie okres zobowiązujący OSiR do przechowywania danych.
Jakie prawa przysługują osobom, których dane osobowe są przetwarzane?
Każdemu przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania kopii danych osobowych podlegających przetwarzaniu; sprostowania nieprawidłowych danych; żądania usunięcia danych (prawo do bycia zapomnianym) w przypadku wystąpienia okoliczności przewidzianych w art. 17 RODO; żądania ograniczenia przetwarzania danych w przypadkach wskazanych w art. 18 RODO; wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach w skazanych w art. 21 RODO; przenoszenia dostarczonych danych, przetwarzanych w sposób zautomatyzowany. Ponadto każdemu, kto uważa, ze jego dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem, przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (UODO, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
- Szczegóły
- Odsłony: 10983
Zgodnie z ustawą :
„Art. 173. 1. Przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym
urządzeniu końcowym abonenta lub użytkownika końcowego jest dozwolone, pod warunkiem że:
1) abonent lub użytkownik końcowy zostanie uprzednio bezpośrednio poinformowany w sposób jednoznaczny,
łatwy i zrozumiały, o:
a) celu przechowywania i uzyskiwania dostępu do tej informacji,
b) możliwości określenia przez niego warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za
pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez niego telekomunikacyjnym
rządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi;
2)abonent lub użytkownik końcowy, po otrzymaniu informacji, o których mowa w pkt 1, wyrazi na to zgodę;
Czym są pliki Cookie
Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia), oraz przypadkowo wygenerowany unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.
Polityka plików Cookie
1. Pliki cookies w naszym serwisie wykorzystywane są w celu:
- dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,
- tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
- utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ?
- Szczegóły
- Odsłony: 13258
§ 1. W okresie wakacji letnich, wprowadza się ceny, zgodnie z poniższym cennikiem:
-
za usługi basenowe na Krytej Pływalni „Wodny Park” - w dni powszednie od poniedziałku do piątku:
Uprawnieni do korzystania |
Czas, w którym uprawniony może korzystać z ceny promocyjnej |
Cena za usługę od 1 osoby (za korzystanie z obiektów lub urządzeń za pierwszą godzinę) |
1. Grupy zorganizowane |
w godz. 8.00 - 10.00 |
4,00 zł |
2. Półkolonie dla dzieci i młodzieży z miejskich placówek oświatowych |
w godz. 10.00 - 11.00 |
bezpłatnie |
3. Dzieci i młodzież – za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej |
w godz. 11.00 - 15.00 |
4,00 zł |
4. Pozostałe osoby |
w godz. 11.00 - 15.00 |
5,50 zł |
5. Wszyscy korzystający z usług basenowych |
w godz. 6.00 – 8.00 i w godz. 15.00 - 22.00 |
wg obowiązującego zarządzenia Nr 113/2019 Prezydenta Miasta z 24 kwietnia 2019 r. |
-
za usługi basenowe na Krytej Pływalni „Delfin” - w dni powszednie od poniedziałku do piątku:
Uprawnieni do korzystania |
Czas, w którym uprawniony może korzystać z ceny promocyjnej |
Cena za usługę od 1 osoby (za korzystanie z obiektów lub urządzeń za pierwszą godzinę) |
1. Grupy zorganizowane |
w godz. 8.00 – 10.00 |
3,50 zł |
2. Półkolonie dla dzieci i młodzieży z miejskich placówek oświatowych |
w godz. 10.00 - 11.00 |
bezpłatnie |
3. Dzieci i młodzież – za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej |
w godz. 11.00 - 15.00 |
3,50 zł |
4. Pozostałe osoby |
w godz. 11.00 - 15.00 |
4,50 zł |
5. Wszyscy korzystający z usług basenowych |
w godz. 6.00 – 8.00 i w godz. 15.00 - 22.00 |
wg obowiązującego zarządzenia Nr 113/2019 Prezydenta Miasta z 24 kwietnia 2019 r. |
-
za usługi basenowe na Basenie Odkrytym, w dni powszednie od poniedziałku do piątku - dla grup zorganizowanych z opiekunem objętych pomocą: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Inowrocławiu, Świetlicy Socjoterapeutycznej Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Inowrocławiu oraz Rodzinnych Domów Dziecka w Inowrocławiu – wstęp wolny.
§ 2. W okresie wakacji letnich ustala się sposób ustalania cen i opłat za usługi komunalne o charakterze użyteczności publicznej świadczone przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu i za korzystanie z niektórych obiektów i urządzeń zarządzanych przez tę jednostkę: 1) za korzystanie z małej sali Hali Widowiskowo-Sportowej przy al. Niepodległości 4, Hali Sportowej przy ul. Rakowicza 93, w dni powszednie od poniedziałku do piątku, przez dzieci i młodzież w ramach zaplanowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu zajęć sportowo-rekreacyjnych wg harmonogramu ustalonego przez Dyrektora OSiR – wstęp wolny,
-
za usługę tenisa stołowego świadczoną przez Halę Widowiskowo-Sportową przy al. Niepodległości 4, w dni powszednie od poniedziałku do piątku:
Uprawnieni do korzystania |
Czas, w którym uprawniony może korzystać z ceny promocyjnej |
Cena za usługę od 1 osoby (za korzystanie z obiektów lub urządzeń za pierwszą godzinę) |
1. Dzieci i młodzież – za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej wraz z jednym opiekunem |
w godz. 8.00 – 15.00 |
bezpłatnie |
2. Dzieci i młodzież – za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej |
w godz. 15.00 - 22.00 |
wg obowiązującego zarządzenia Nr 113/2019 Prezydenta Miasta z 24 kwietnia 2019 r. |
3. Pozostałe osoby |
w godz. 8.00 – 22.00 |
wg obowiązującego zarządzenia Nr 113/2019 Prezydenta Miasta z 24 kwietnia 2019 r. |
-
za korzystanie z Terenu Rekreacyjnego przy Tężniach, w dni powszednie od poniedziałku do piątku, w godz. 12.00 – 15.00, przez dzieci i młodzież, za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej:
a) z terenu rekreacyjnego z minigolfem:
- 50% opłaty,
- za każde następne rozpoczęte 10 min – 10% opłaty,
b) z terenu rekreacyjnego z minigolfem za pół godziny od osoby – 25% opłaty,
c) z kręgli:
- 50% opłaty,
- za każde następne rozpoczęte 10 min – 10% opłaty,
d) z kręgli, za pół godziny od osoby – 25% opłaty.
§ 3. W pozostałym zakresie nieobjętym niniejszym zarządzeniem obowiązują ceny i opłaty ustalone zarządzeniem Nr 113/2019 Prezydenta Miasta Inowrocławia z 24 kwietnia 2019 r., w sprawie określenia wysokości cen i opłat lub sposobu ich ustalania za usługi komunalne o charakterze użyteczności publicznej świadczone przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu i za korzystanie z obiektów i urządzeń zarządzanych przez tę jednostkę, zmienionym zarządzeniem nr 126/2019 Prezydenta Miasta Inowrocławia z dnia 7 maja 2019 r.