STADION MIEJSKI im. INOWROCŁAWSKICH OLIMPIJCZYKÓW

 

ul. Wierzbińskiego 2
tel. 52 353 91 70

e-mail:

Opis

To największy i najbardziej uniwersalny inowrocławski stadion spełniający wszelkie standardy obowiązujące w kraju i za granicą do organizowania imprez sportowych o randze wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej. W 2015 r. stadion otrzymał certyfikat IAAF.
Arena główna o wymiarach 102 m x 98 m składa się z boiska do piłki nożnej z murawą i całością podbudowy. Wyposażona jest w drenaż odwadniający oraz instalację zraszającą. Stadion lekkoatletyczny wyposażony został w urządzenia specjalistyczne w oparciu o powierzchnię poliuretanową (bieżnia lekkoatletyczna 8-torowa, skocznie i rzutnie). Stadion posiada trybuny na 3,5 tysiąca osób oraz wyposażony jest w dwa telebimy umożliwiające prezentację dowolnych animacji komputerowych.

Tablica wyników o wymiarach 5m x 3m  zamontowana jest na wysokości  7m od powierzchni terenu (górna krawędź)
południowo-zachodniego łuku bieżni lekkoatletycznej.

Po generalnej modernizacji obiekt został oddany do użytku w grudniu 2011 roku. Od tego czasu rozegrano na nim szereg imprez
lekkoatletycznych. Do najważniejszych z pewnością należą Mistrzostwa Polski Seniorów w biegu na 10 000 metrów, które odbyły się 27 lipca 2013 roku. Do Inowrocławia przybyli wówczas najlepsi długodystansowcy z całej Polski, którzy musieli pokonać 25 okrążeń stadionu. Warto również wspomnieć o odbywających się dwa lata z rzędu meczach eliminacyjnych do Mistrzostw Europy U-19 w piłce nożnej. W 2013 r. mecze rozegrane zostały pomiędzy Rumunią i Armenią oraz Polską i Litwą. Natomiast w 2014 r. Inowrocław gościł reprezentacje Holandii i Mołdawii oraz Polski i Andory. W ostatni weekend sierpnia 2014 r. na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków zorganizowane zostały 31. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Podczas tej imprezy rywalizowało blisko 500 sportowców z 91 klubów. Finały 38 konkurencji lekkoatletycznych oglądało około 2000 widzów. Kolejnym ważnym wydarzeniem był 32. Puchar Europy w Wielobojach. Odbył się w pierwszy weekend lipca 2015 roku. Rywalizowało w nim ponad 100 sportowców z 17 krajów. Obiekt jest również miejscem rozgrywania meczów piłkarskich drużyny kobiet - Noteci Inowrocław i zespołu mężczyzn Cuiavii Inowrocław. To również miejsce treningów lekkoatletów MKS-u Inowrocław.

więcej zdjęć

Obejrzyj zdjęcia z remontu stadionu

Godziny pracy

 

Stadion czynny jest

od marca do listopada:

od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7.00 do 21.00

w miesiącach od grudnia do lutego:

od poniedziałku do soboty w godzinach od 7.00 do 21.00

 

Regulamin

REGULAMIN KORZYSTANIA ZE STADIONÓW


§ 1. Regulamin obowiązuje na terenach stadionów stanowiących własność Miasta Inowrocławia.
§ 2. Stadiony są ogólnodostępnymi obiektami użyteczności publicznej służącymi do rozgrywania zawodów różnych dyscyplin sportowych oraz celów rekreacyjnych i kulturalnych.
§ 3. Osoby korzystające ze stadionu, zwane dalej „użytkownikami”, zobowiązane są do zapoznania się z niniejszym regulaminem i przestrzegania ustalonych zasad.
§ 4. Z terenu stadionu można korzystać w okresach:
1) w miesiącach od marca do listopada - od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7.00 do 21.00;
2) w miesiącach od grudnia do lutego - od poniedziałku do soboty w godzinach od 7.00 do 21.00,
z zastrzeżeniem § 5.
§ 5. Rozgrywki sportowe, mecze, programowe zajęcia oraz inne imprezy rekreacyjne, sportowe i kulturalne
odbywają się wg wcześniej ustalonego przez zarządcę harmonogramu.
§ 6. Na terenie stadionu zabrania się:
1) samodzielnej naprawy uszkodzonych urządzeń i wyposażenia stadionu;
2) korzystania z uszkodzonych urządzeń i wyposażenia stadionu;
3) korzystania z zainstalowanych urządzeń i wyposażenia stadionu w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem;
4) wnoszenia i używania rac świetlnych i dymnych;
5) wprowadzania sprzętu innego niż zgodnego z przeznaczeniem stadionu, np.: rower, motorower, rolki, deskorolka, quad, pojazd silnikowy, itp.: zakaz nie dotyczy pojazdów zarządcy, wózków inwalidzkich oraz pojazdów posiadających stosowne zezwolenia;
6) przebywania na terenie stadionu poza godzinami otwarcia;
7) wchodzenia na elementy konstrukcji urządzeń; dotyczy to również infrastruktury stadionu, w szczególności: oświetlenia, konstrukcji tablic informacyjnych, ogrodzenia;
8) samowolnego przemieszczania urządzeń i wyposażenia stadionu;
9) przebywania na głównej płycie stadionu osób innych niż zawodnicy, trenerzy, sędziowie oraz organizatorzy imprez i obsługa stadionu.
§ 7. Wszelkie zauważone przypadki uszkodzeń zainstalowanych urządzeń, ogrodzenia stadionu, pozostałej infrastruktury lub roślinności należy zgłaszać zarządcy obiektu.
§ 8. Do wprowadzania zwierząt domowych na teren stadionu stosuje się przepisy Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Inowrocławia.