Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w Inowrocławiu również na sportowo.  W obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się turniej siatkarski i wspólne bieganie.

W niedzielę 12 stycznia br. w Hali Widowiskowo – Sportowej przy al. Niepodległości 4 od godziny 9.00 rywalizowało 8 zespołów siatkarskich. Po kilku godzinach zmagań zwycięzcami okazali się zawodnicy MZ TKKF, którzy w finale 2 : 0 pokonali Nauczycieli. Trzecie miejsce wywalczył Areszt Śledczy po zwycięstwie nad Pozkalem 2 : 0. Na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły: Rady Miejskiej Inowrocławia, Straży Pożarnej, PWiK oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej Inowrocławia. Oprócz sportowych emocji uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy. W zamian do puszek WOŚP przedstawiciele wszystkich drużyn wrzucili 1600 zł. Podczas turnieju Ośrodek Sportu   i Rekreacji przekazał na konto akcji Jurka Owsiaka również 160 zł, które pochodziły    ze sprzedaży ozdób bożonarodzeniowych w ramach Galerii Świątecznej. Od godziny 10.00   na Stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków trwało „Wielkie Bieganie”. Mimo silnego wiatru i siąpiącego deszczu na pokonanie kilku okrążeń bieżni stadionu zdecydowało się 50 osób. Byli wśród nich zawodnicy KSK Noteć, MKS – u, Cuiavii i inowrocławianie, którzy lubią biegać. Uczestnicy wspólnego biegania wzbogacili konto WOŚP o 190,44 zł. Łącznie  w niedzielę podczas sportowych imprez w obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji udało się zebrać 2.070,44 zł.